WszystkieZapowiedzi wydarzeń

Warsztaty wokalno-aktorskie

Ostrzeszowskie Centrum Kultury zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe w wieku od 11 do 75 lat. Udział w warsztatach może wziąć od 6 do 30 osób.
Częstymi uczestnikami są osoby przygotowujące się do egzaminów w szkołach teatralnych i akademiach muzycznych, a także do konkursów wokalnych, czy poetyckich, jak również pasjonaci, młodzi wokaliści i dorośli pracujący głosem.
(*optymalna ilość osób do twórczej i efektywnej pracy: od 8 do 16.)


WARSZTATY WOKALNO-AKTORSKIE odbędą się w Ostrzeszowskim Centrum Kultury, zostaną zakończone pokazem finałowym, który odbędzie się na scenie OCK.
Warsztaty odbywać się będą w dniach od 21 do 24 czerwca w godzinach od 14:00 do 18:30 (godziny mogą ulec zmianie, zostaną dostosowane do potrzeb grupy).
ZAPISY:
E-mail: ockmerytoryczny@gmail.com
lub poprzez wygodny formularz:
https://forms.gle/ku1d55zLknseeVdC6
Warsztaty są bezpłatne.
Elementy warsztatów:
PIOSENKA INDYWIDUALNA
– praca nad emisją głosu, intonacją, interpretacją, dykcją, oddechem, spójnością oraz jakością wykonania, poszukiwanie „swojego” repertuaru, praca z mikrofonem i rekwizytem, ruch sceniczny.
EMISJA GŁOSU
– ćwiczenia praktyczne przy instrumencie, praca nad oddechem, intonacją i artykulacją.
PODSTAWY GRY AKTORSKIEJ
– interpretacja tekstu, etiudy aktorskie, improwizacja, praca z partnerem, praca z rekwizytem, sceny aktorskie.
DYKCJA/ARTYKULACJA SCENICZNA
– rozgrzewanie ciała i aparatu mowy, ćwiczenia artykulacyjne, „łamacze językowe”.
TECHNIKI ROZLUŹNIAJĄCE|
– praca z oddechem i wyobraźnią, wsparcie mentorskie.
POKAZ FINAŁOWY
Każdy warsztat zakończony jest pokazem finałowym. Zazwyczaj jest to koncert, choć jest możliwość luźnego połączenia piosenek indywidualnych z monologami, improwizacjami i scenami aktorskimi.
Warsztaty poprowadzi Łukasz Szczepanik – aktor, wokalista i manager kultury,  absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był słuchaczem Opolskiego Studia Piosenki, a także ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w rodzinnym Sycowie.
Na deskach teatralnych zadebiutował główną rolą w musicalu HAIR w reż. Wojciecha Kościelniaka w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Zagrał także m.in. w musicalach „Chicago”, „Kapitan Żbik i żółty saturator”, czy „Legalna blondynka” w reż. Janusza Józefowicza. Wielokrotnie pełnił funkcję asystenta reżyserów teatralnych i musicalowych, był także asystentem dyrektora naczelnego i artystycznego Krakowskiego Teatru Variete.
Jako wokalista Opole Gospel Choir śpiewał w chórkach podczas KFPP w Opolu u boku Natalii Kukulskiej, Maryli Rodowicz, Mieczysława Szcześniaka, Marysi Sadowskiej czy Zbigniewa Wodeckiego. Jest także półfinalistą 6 edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”.
Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą serialu „Na Wspólnej” oraz „Barwy szczęścia”. Aktualnie współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena, a ostatni spektakl z jego udziałem to „Bitwa o tron. Musicalowy talent show” w reż. Jacka Mikołajczyka, gdzie wciela się w rolę pierwszego elekcyjnego króla Polski – Henryka Walezego.

https://www.facebook.com/events/185549843468405?active_tab=about

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content