AktualnościWszystkie

W skrócie – 6 maja

Dziś przed południem odbyła się kolejna e-narada dyrektorów Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej z ostrzeszowskim starostą. W spotkaniu uczestniczyła wicestarosta Zofia Witkowska, która ma w swojej pieczy sprawy związane z pomocą społeczną oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Szefowie jednostek złożyli staroście raporty o aktualnej sytuacji w placówkach.

● Mieszkańcy i pracownicy Domów Pomocy Społecznej znajdujących się w profilaktycznej kwarantannie – w Kobylej Górze i Kochłowach – mają się dobrze, wszyscy są zdrowi, a nastroje są pozytywne.

● W dalszej perspektywie pracownicy DPS w Kobylej Górze rozważa pozostanie w trybie pracy turnusowej, ale w wymiarze tygodniowym.

● Również w nieobjętym profilaktyczną kwarantanną Dom Pomocy Społecznej w Marszałkach sytuacja jest stabilna i wszystko  jest pod kontrolą.

● Wszystkie placówki – zarówno DPS-y, jak i Dom Dziecka oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Książenicach – są odpowiednio zaopatrzone w zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego środki ochrony osobistej.

● Zakład Aktywności Zawodowej pracuje w ograniczonym zakresie – zarówno pod względem kadrowym, jak i zakresu realizowanych usług. Pracuje nieco więcej niż połowa załogi, bo 23 osoby, oraz 10 osób z 13 personelu.  W ZAZ świadczone są w tej chwili usługi montażu i segregacji oraz częściowo pralnicze.

● Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu przygotował dostawę środków ochrony osobistej – w najbliższych dniach do Domów Pomocy Społecznej w Kochłowach, Kobylej Górze i Marszałkach trafi 2 tysiące rękawiczek oraz 40 litrów płynu do dezynfekcji.

● Jutro o godzinie 12:00 odbędzie się organizowana przez starostę wideokonferencja wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content