AktualnościWszystkie

W skrócie – 16 kwietnia

● Dzisiaj przed południem odbyła się kolejna e-narada dyrektorów Domów Pomocy Społecznej z ostrzeszowskim starostą.

● Jutro rano DPS w Kobyle Górze przechodzi w turnusowy tryb pracy – 28 pracowników podda się dobrowolnej izolacji – zamknie się z domownikami na 2 tygodnie, by maksymalnie zwiększyć ich bezpieczeństwo. Personel – pielęgniarki, pokojowe i opiekunki zostaną najpierw przebadane tzw. szybkimi testami na obecność koronawirusa, by w DPS pozostały osoby z całą pewnością zdrowe. Dyrekcja DPS zadbała o odpowiednią ilość sprzętu ochronnego dla pracowników, którzy poddadzą się tej dobrowolnej kwarantannie.

● W DPS Kochłowy i DPS Marszałki trwają jeszcze rozmowy z pracownikami pod kątem wprowadzenia także w tych placówkach turnusowego trybu pracy. Sprawa jest utrudniona z powodu zbyt małej liczby personelu.

● We wszystkich Domach Pomocy Społecznej administracja jest oddzielona od części mieszkalnej, tak więc pracownicy administracyjni nie mają kontaktu z domownikami i personelem DPS. Takie zalecenie po ostatniej naradzie wprowadzono w DPS Kochłowy. W obu pozostałych domach część administracyjna była rozdzielona od części mieszkalnej już wcześniej.

● W związku z obowiązującym w całej Polsce od 10 kwietnia zakazem odwiedzin w Domach Pomocy Społecznej oraz wprowadzaniem w naszych placówkach turnusowego trybu funkcjonowania, dyrekcje DPS-ów nie widzą możliwości zorganizowania w swoich placówkach lokali wyborczych podczas majowych wyborów parlamentarnych.

● Bricomarche w Ostrzeszowie przekazało 50 pięciolitrowych baniaków płynu do dezynfekcji rąk i 50 pięciolitrowych baniaków płynu do dezynfekcji powierzchni – wszystko zostało rozdysponowane do Domów Pomocy Społecznej oraz Domu Dziecka. Spółka Bricomarche deklaruje swoje dalsze wsparcie, jeśli będzie taka potrzeba.

● Dziś po południu odbyło się e-spotkanie radnych Rady Powiatu. Tematem spotkania były bieżące informacje dotyczące funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

Pokaż więcej
Skip to content