AktualnościWszystkie

W skrócie – 16 kwietnia

● Dzisiaj przed południem odbyła się kolejna e-narada dyrektorów Domów Pomocy Społecznej z ostrzeszowskim starostą.

● Jutro rano DPS w Kobyle Górze przechodzi w turnusowy tryb pracy – 28 pracowników podda się dobrowolnej izolacji – zamknie się z domownikami na 2 tygodnie, by maksymalnie zwiększyć ich bezpieczeństwo. Personel – pielęgniarki, pokojowe i opiekunki zostaną najpierw przebadane tzw. szybkimi testami na obecność koronawirusa, by w DPS pozostały osoby z całą pewnością zdrowe. Dyrekcja DPS zadbała o odpowiednią ilość sprzętu ochronnego dla pracowników, którzy poddadzą się tej dobrowolnej kwarantannie.

● W DPS Kochłowy i DPS Marszałki trwają jeszcze rozmowy z pracownikami pod kątem wprowadzenia także w tych placówkach turnusowego trybu pracy. Sprawa jest utrudniona z powodu zbyt małej liczby personelu.

● We wszystkich Domach Pomocy Społecznej administracja jest oddzielona od części mieszkalnej, tak więc pracownicy administracyjni nie mają kontaktu z domownikami i personelem DPS. Takie zalecenie po ostatniej naradzie wprowadzono w DPS Kochłowy. W obu pozostałych domach część administracyjna była rozdzielona od części mieszkalnej już wcześniej.

● W związku z obowiązującym w całej Polsce od 10 kwietnia zakazem odwiedzin w Domach Pomocy Społecznej oraz wprowadzaniem w naszych placówkach turnusowego trybu funkcjonowania, dyrekcje DPS-ów nie widzą możliwości zorganizowania w swoich placówkach lokali wyborczych podczas majowych wyborów parlamentarnych.

● Bricomarche w Ostrzeszowie przekazało 50 pięciolitrowych baniaków płynu do dezynfekcji rąk i 50 pięciolitrowych baniaków płynu do dezynfekcji powierzchni – wszystko zostało rozdysponowane do Domów Pomocy Społecznej oraz Domu Dziecka. Spółka Bricomarche deklaruje swoje dalsze wsparcie, jeśli będzie taka potrzeba.

● Dziś po południu odbyło się e-spotkanie radnych Rady Powiatu. Tematem spotkania były bieżące informacje dotyczące funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content