AktualnościWszystkie

W skrócie

● Jeszcze w tym tygodniu do ostrzeszowskiego szpitala trafi  pierwsza partia testów na koronawirusa.  Objawy COVID-19 mogą przypominać grypę. Test na koronawirusa pozwala zweryfikować czy dana osoba jest nosicielem, czy też cierpi na inne schorzenie. Pozytywny wynik testu umożliwia otoczenie nosiciela kwarantanną, a w razie wystąpienia groźnych objawów – udzielenie szybkiej pomocy medycznej. Do naszego szpitala, staraniem Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia trafi 300 testów, z których skorzystają zarówno pacjenci, jak i personel szpitala.

● Dom Pomocy Społecznej w Kobylej Górze najprawdopodobniej wprowadzi u siebie turnusowy model pracy (polega on na tym, że część załogi zostaje dobrowolnie zamknięta z domownikami przez 2 tygodnie, poddając się profilaktycznej kwarantannie, wszystko po to by zminimalizować ryzyko zakażenia podopiecznych). Pracownicy podejmą decyzję w ciągu najbliższych dni.  Starostwo zabiega o możliwość przeprowadzenia wśród załogi testów na koronawiurusa, by mieć całkowitą pewność, że z domownikami pozostaną osoby całkowicie zdrowe.

● Lada moment przed ostrzeszowskim szpitalem stanie drugi namiot – będzie on służył jako specjalna szatnia dla personelu szpitala. Wszystkie wdrażane działania mają na celu świadczenie usług medycznych bezpiecznych dla diagnozowanych i leczonych pacjentów oraz dla załogi OCZ – lekarzy, pielęgniarek i położnych.

● W czwartek odbędzie się kolejne e-posiedzenie radnych Rady Powiatu; gośćmi narady będą: dyrektor PUP Ewa Rycerska i prezes OCZ Marek Nowiński

● Na piątek zaplanowano kolejne e-spotkanie wójtów i burmistrzów, organizowane przez ostrzeszowskiego starostę. Spotkanie odbędzie się z udziałem komendantów powiatowych policji i straży pożarnej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content