AktualnościWszystkie

W 74 rocznicę Krwawej Soboty

Serdecznie zapraszamy do wspólnego odśpiewania „Roty” w 74 rocznicę Krwawej Soboty, by uczcić pamięć pomordowanych ostrzeszowian.

Samorząd powiatu ostrzeszowskiego wraz z samorządem miasta i gminy Ostrzeszów organizują uroczystość patriotyczną, by uczcić pamięć ostrzeszowian zamordowanych przez hitlerowców w przeddzień wyzwolenia – 20 stycznia 1945 roku.
W poniedziałek 21 stycznia o godzinie 11 zostaną złożone kwiaty pod  znajdującą się na frontowej ścianie ratusza tablicą: „W hołdzie pomordowanym przez hitlerowskich oprawców w Krwawą Sobotę dnia 20 stycznia 1945 roku obywatelom miasta”, a także na mogile ofiar Krwawej Soboty znajdującej się na cmentarzu parafialnym. Złożenie kwiatów zostanie poprzedzone wspólnym odśpiewaniem „Roty” na ostrzeszowskim rynku. W uroczystości zapowiedzieli swój udział kombatanci oraz harcerze z Hufca ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej im. Szarych Szeregów. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców powiatu do wspólnego oddania hołdu zamordowanym ostrzeszowianom.

(fot. arch.)

 

Pokaż więcej
Skip to content