AktualnościWszystkie

W 74 rocznicę Krwawej Soboty

Serdecznie zapraszamy do wspólnego odśpiewania „Roty” w 74 rocznicę Krwawej Soboty, by uczcić pamięć pomordowanych ostrzeszowian.

Samorząd powiatu ostrzeszowskiego wraz z samorządem miasta i gminy Ostrzeszów organizują uroczystość patriotyczną, by uczcić pamięć ostrzeszowian zamordowanych przez hitlerowców w przeddzień wyzwolenia – 20 stycznia 1945 roku.
W poniedziałek 21 stycznia o godzinie 11 zostaną złożone kwiaty pod  znajdującą się na frontowej ścianie ratusza tablicą: „W hołdzie pomordowanym przez hitlerowskich oprawców w Krwawą Sobotę dnia 20 stycznia 1945 roku obywatelom miasta”, a także na mogile ofiar Krwawej Soboty znajdującej się na cmentarzu parafialnym. Złożenie kwiatów zostanie poprzedzone wspólnym odśpiewaniem „Roty” na ostrzeszowskim rynku. W uroczystości zapowiedzieli swój udział kombatanci oraz harcerze z Hufca ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej im. Szarych Szeregów. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców powiatu do wspólnego oddania hołdu zamordowanym ostrzeszowianom.

(fot. arch.)

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content