AktualnościWszystkie

VIII „POLIGLOTA” rozstrzygnięty

5 marca w I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Języka  Angielskiego i Języka Niemieckiego „Poliglota”. W potyczkach językowych zmierzyło się 15 najlepszych siódmo- i ósmoklasistów  powiatu ostrzeszowskiego, którzy zakwalifikowali się do finału, pokonując innych uczniów w etapie szkolnym w grudniu 2019.  Konkurs miał formę testu niemiecko-angielskiego, który sprawdzał gramatykę, leksykę, znajomość kultury, umiejętność czytania ze zrozumieniem, a także umiejętności tłumaczeniowe. Po części pisemnej do części ustnej zakwalifikowało się siedmioro uczniów. Ostatecznie nagrodzonych zostało pięcioro uczniów: I miejsce zajęła Wiktoria Marchwacka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Ostrzeszowie, II miejsce – Julia Rybka, III miejsce – Julia Noweta, IV miejsce – Jakub Chmielarski  – cała trójka to uczniowie Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Grabowie n. Prosną, a miejsce V – Filip Czaska ze Szkoły Podstawowej im.  Kornela Makuszyńskiego w Niedźwiedziu.
Młodzi poligloci wzięli także udział w warsztatach z języka angielskiego przygotowanych przez anglistę  I LO Mariusza Grzędę.
W gali finałowej uczestniczyła wicestarosta Zofia Witkowska, która wraz z dyrektorem I LO Michałem Błochem wręczyła nagrody laureatom, a pozostałym uczniom pamiątkowe dyplomy. Galę finałową uatrakcyjniła część artystyczna w wykonaniu uczniów I LO.
Organizatorki: Magdalena Marchwacka i Izabela Tarnowska gratulują wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym nagrodzonym, osiągniętych wyników, a wydawnictwu Nowa Era dziękują za podarowanie drobnych upominków dla uczestników konkursu. Specjalne podziękowania kierują w stronę uczniów I LO, którzy zaangażowali się w organizację konkursu od strony artystycznej i technicznej.

(fot. Aleksandra Błaszczyk)

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content