Uroczyście, radośnie, refleksyjnie – w Ostrzeszowie świętowano Złote Gody

20 par z miasta i gminy Ostrzeszów świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego.

19 września 20 par z terenu miasta i gminy Ostrzeszów świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” odebrały pary: Jadwiga i Henryk Blaźniakowie, Urszula i Jerzy Chmielewscy, Mirosława i Roman Dolatowie, Alicja i Adam Gałęccy, Jan  Stefania Górowie, Zofia i Zygmunt Grzegorowscy, Ewa i Grzegorz Janiszewscy, Janina i Jan Jasikowie, Danuta i Zenon Kaczmarkowie, Danuta i Ryszard Lochni, Stefania i Krystian Maciaczykowie, Maria i Adam Nowiccy, Maria i Czesław Pilarkowie, Halina i Jan Plichtowie, Krystyna i Stanisław Sołtysowie, Mieczysława i Franciszek Szymańscy, Zofia i Stanisław Tycowie, Halina i Teodor Wietecki, Czesława i Mieczysław Witakowie oraz Gertruda i Henryk Zagórscy.
Medale jubilatom wręczył burmistrz Ostrzeszowa Mariusz Witek w asyście kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anny Wolnej, z gratulacjami i życzeniami dla „złotych” małżonków pospieszył ostrzeszowski starosta Lech Janicki oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb ze swoim asystentem Maksymilianem Ptakiem. Jak przystało na tak zacny jubileusz, był tort, szampan oraz poczęstunek i zabawa taneczna. Odśpiewano „Sto lat”, a Jubilaci odważnie i ochoczo przyjęli wezwanie gości: „gorzko, gorzko…”.