AktualnościWszystkie

Szpital – co nowego?

  • OCZ ubiega się o nową karetkę transportową – Zarząd Powiatu wraz z szefostwem szpitala zwrócił się w tej sprawie do Wojewody Wielkopolskiego. Obecnie placówka dysponuje dwiema starymi karetkami transportowymi o dużym stopniu zużycia; obie są eksploatowane w maksymalnym zakresie – w ubiegłym roku przejechały w sumie ponad 39 tys. km. Stan techniczny karetek transportowych OCZ nie zapewnia stabilności funkcjonowania szpitalnego transportu sanitarnego.
  • Na początku kwietnia dojdzie do kolejnego spotkania z przedstawicielami samorządów gminnych powiatu ostrzeszowskiego w kwestii zakupu dla szpitala nowoczesnego aparatu RTG.
  • Prowadzone są rozmowy z przedsiębiorcami dotyczące wsparcia planowanych w szpitalu remontów i modernizacji na oddziałach szpitalnych, a także doposażenia w niezbędny sprzęt medyczny.
  • Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia zawnioskowało do WOW NFZ w Poznaniu o kontrakt na poradnię kardiologiczną. W tym celu złożono niezbędne dokumenty do przeprowadzanego przez Oddział Wojewódzki konkursu. Szpital złoży również wniosek o kontrakt na poradnię dietetyczną.
  • Wniosek Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia został zakwalifikowany do II etapu konkursu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwestii pozyskania pracowni endoskopowej dla szpitala. Rozstrzygnięcie przetargu jest przewidywane na II kwartał.
Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content