AktualnościWszystkie

Szkoły w trybie hybrydowym

Od dzisiaj prowadzone przez powiat szkoły średnie przechodzą w tryb pracy hybrydowej. Oznacza to, że część uczniów będzie uczyła się stacjonarnie, a część zdalnie.
Jak podkreślają dyrektorzy, przy organizacji pracy szkół zadbano przede wszystkim o bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły, a także skuteczną realizację podstawy programowej. Co istotne, do szkoły przychodzą tylko uczniowie i nauczyciele bez objawów chorobowych. We wszystkich placówkach na korytarzach oraz innych przestrzeniach wspólnych obowiązuje wymóg noszenia maseczek, częstego mycia lub dezynfekcji dłoni oraz zachowania dystansu społecznego.

W związku z pozytywnym wynikiem na obecność COViD -19 u jednego z nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie, dyrekcja placówki poinformowała, że nauczyciel przebywa w izolacji domowej. Wszyscy uczniowie oraz podopieczni WWR, z którymi nauczyciel  miał kontakt zostali objęci kwarantanną. Po otrzymaniu pozytywnej opinii Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie, Ośrodek planuje przejść w tryb kształcenia hybrydowego. 

We wszystkich placówkach na korytarzach oraz innych przestrzeniach wspólnych obowiązuje noszenie maseczek, częste mycie lub dezynfekcja dłoni oraz zachowanie dystansu społecznego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content