AktualnościWszystkie

Środki PFRON bez wychodzenia z domu

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od 1 stycznia 2020 roku umożliwił osobom niepełnosprawnym składanie wniosków o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu SOW.
Osoby z niepełnosprawnością od 1 stycznia 2020 roku mogą elektronicznie składać wnioski o dofinansowanie, zarówno do turnusów rehabilitacyjnych, jak i do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.
Darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl), za którego pośrednictwem można ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Jedyne, co jest potrzebne to:
– dostęp do Internetu,
– aktywne konto w Systemie SOW,
– posiadanie Profilu Zaufanego, który można potwierdzić w wielu instytucjach pożytku publicznego oraz on-line na stronach dziesięciu różnych banków – zobacz, jakie to proste (materiał wideo w serwisie YouTube).
Zainteresowani mogą również skorzystać z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.
Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynną w dni robocze w godz. 9:00-17:00).”
Warto zajrzeć w poniższe linki:

https://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szczegoly-komunikatu/news/srodki-pfron-bez-wychodzenia-z-domu-1/
https://mail.google.com/mail/ca/u/0/#inbox/FMfcgxwGCkfcbhNxlcPPXLpbzGMlWSvW?projector=1
Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content