AktualnościWszystkie

Srebrne tarcze dla naszych szkół

(fot. arch.)

Ukazał się nowy ranking liceów ogólnokształcących i techników magazynu „Perspektywy”. Po raz kolejny tytuły Srebrnej Szkoły otrzymał Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich oraz I liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie. Serdecznie gratulujemy uczniom, gronom pedagogicznym oraz dyrekcjom obu szkół!

Technikum nr 1 zajęło w rankingu 17 miejsce w Wielkopolsce i 216 w kraju. I LO znalazło się na 25 miejscu w Wielkopolsce i na 314 w kraju Obie nasze szkoły zajmują jedne z najwyższych miejsc wśród szkół południowej Wielkopolski.
To wielki sukces zważywszy, że w tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria Rankingu Liceów 2021: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content