AktualnościWszystkie

Srebrne Liceum

270 miejsce w Polsce (na 1000 liceów) i 19 w Wielkopolsce, a co za tym idzie tytuł Srebrnej Szkoły zdobyło I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w tegorocznym rankingu portalu edukacyjnego „Perspektywy”.

270 miejsce w Polsce (na 1000 liceów) i 19 w Wielkopolsce, a co za tym   idzie tytuł Srebrnej Szkoły zdobyło I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w tegorocznym rankingu portalu edukacyjnego „Perspektywy”. I LO  w Ostrzeszowie uplasowało się na II miejscu w południowej Wielkopolsce. Serdecznie gratulujemy społeczności uczniowskiej, gronu pedagogicznemu i dyrekcji szkoły!
W skład Kapituły Konkursowej wchodzą przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz członkowie Komisji Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Miejsce szkoły w rankingu określa się na podstawie trzech kryteriów: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów.
Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania – podkreślają organizatorzy rankingu.
I LO systematycznie pnie się w górę – w ubiegłym roku uplasowało się na 318  miejscu w Polsce i na 24 miejscu w województwie, co dawało szkole tytuł Brązowej Szkoły.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content