AktualnościWszystkie

Śladami Mistrzów – Antoni Bajerlein

W  dniach 20 i 21 marca, w ramach V Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, w Ostrzeszowie odbywać się będzie spotkanie edukacyjno-plenerowe z cyklu „Śladami Mistrzów” inspirowane rolą Antoniego Bajerleina w edukacji młodych fotografów w latach 1967-1991 w Kępnie, Wieruszowie i w Ostrzeszowie.
W programie spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie ROD WIEŻA 1916 odbędą się:
• multimedialny pokaz dorobku Antoniego  Bajerleina z prezentacją biogramu i tekstem krytycznym dotyczącym jego twórczości ze szczególnym uwzględnieniem idiomu lokalnego,
• panel dyskusyjny ilustrujący możliwe do przepracowania przez uczestników istotne motywy lub techniki preferowane przez A. Bajerleina w celu nawiązania twórczego dialogu we własnych pracach z charakterystycznymi elementami jego stylu.
• konsultacje z uczestnikami w formie pomocy merytorycznej i technicznej przy powstawaniu prac.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu na 15 października przygotowuje w Galerii „U Jezuitów” główną wystawę festiwalu zatytułowaną „Śladami mistrzów”. Będzie ona prezentować współczesne prace inspirowane twórczością dawnych fotografów. Kuratorem wystawy jest Bogusław Biegowski. Zgodnie z jego pomysłem, wystawa powinna być efektem cyklu spotkań edukacyjno-plenerowych zrealizowanych w tych miejscowościach województwa wielkopolskiego, w których w przeszłości żył i tworzył twórca skupiający wokół siebie grono uczniów.
Szczegóły spotkania w Ostrzeszowie:
Grzegorz Kosmala 604 619 972, Stanisław Kulawiak 605 622 991
www.wieza1916.pl, e-mail: rod@wieza1916.pl
Organizatorzy proszą o kontakt członków klubów KOMA i KADR prowadzonych przez Antoniego Bajerleina w Wieruszowie i w Ostrzeszowie!

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content