AktualnościWszystkie

Samorządy dla szpitala

Mobilny respirator, 5 kardiomonitorów oraz inny sprzęt ratujący życie otrzyma niebawem ostrzeszowski szpital – to efekt wspólnej akcji samorządu powiatowego oraz samorządów miejsko-gminnych i gminnych powiatu ostrzeszowskiego. Zamówienie ze specyfikacją zakupu już zostało złożone i będzie zrealizowane w pierwszej połowie maja.
Największe obszarowo i pod względem liczby mieszkańców – miasto i gmina Ostrzeszów – wyasygnuje ze swojego budżetu środki na zakup respiratora. Kardiomonitory i pozostałe wyposażenie  to efekt zrzutki pozostałych samorządów.
W sytuacji zaostrzającej się pandemii niewykluczona jest w nieodległym czasie konieczność podjęcia przez ostrzeszowską placówkę innych poważnych wyzwań związanych z  bezpośrednim zwalczaniem skutków epidemii, co wiąże się z potrzebą dobrego  wyposażenia szpitala w nowoczesny sprzęt.
Podczas ostatniej sesji rady powiatu, 31 marca, radni podjęli uchwałę o wsparciu Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia kwotą 500 tys. złotych z przeznaczeniem na wydatki majątkowe placówki.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content