AktualnościWszystkie

Samorząd interweniuje w sprawie połączeń autobusowych

W związku z interwencjami rodziców uczniów i dyrektorów szkół ponadpodstawowych powiatu ostrzeszowskiego, dotyczącymi organizacji  dojazdu do Ostrzeszowa młodzieży z powiatu kępińskiego, starosta ostrzeszowski zwrócił się do Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Ostrowie Wlkp. o uruchomienie nowej linii komunikacyjnej lub też modyfikację już istniejących, tak aby umożliwić odjazd  z Ostrzeszowa około godziny 15:30 w kierunku Doruchów – Mikorzyn – Myjomice – Kępno.
W bieżącym roku szkolnym z tego kierunku dojeżdża do ostrzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych łącznie ponad 100 uczniów: 20 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, 40 uczniów Zespołu Szkół nr 1 oraz 46 uczniów Zespołu Szkół nr 2. Staraniem samorządu powiatowego w szkołach ponadpodstawowych udało się uniknąć dwuzmianowości w organizacji pracy placówek oświatowych, więc uczniowie mogą wrócić do domów po godz. 15, jednak autobus we wspomnianym kierunku odjeżdża dopiero o godz. 16:30. Uczniowie czekają na dworcu około 1,5 godziny na odjazd.
Podobny problem z powrotem do domu po zajęciach sygnalizowali rodzice dzieci dojeżdżających do szkoły z okolic Międzyborza (woj. dolnośląskie). Uczniowie kończący lekcje w naszych szkołach o godzinie 15.00 nie mają możliwości sprawnego i bezpiecznego powrotu do domu około godziny 15.30 – 16.00. 
Pismo w tej sprawie starosta Lech Janicki wystosował do prezesa Zarządu PKS Mariana Torchalskiego w trybie pilnym, ponieważ jest to sprawa bardzo istotna da uczniów szkól prowadzonych przez powiat ostrzeszowski.
Dodatkowo władze samorządowe powiatu ostrzeszowskiego interweniowały w sprawie porannego dojazdu do ostrzeszowskich szkół z kierunku Sycowa i Międzyborza przez Kobylą Górę do Ostrzeszowa.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content