AktualnościWszystkie

Remonty i modernizacje dróg powiatowych

Już od lat standardem w zakresie remontów i napraw dróg powiatowych w całej Polsce jest współpraca samorządów powiatowych i gminnych, ze względu na szczupłość środków, jakimi dysponują samorządy powiatowe na ten cel. Nie inaczej jest w naszym powiecie – w tym roku powstała bardzo pożyteczna inicjatywa szybszego doprowadzenia dodatkowych odcinków dróg do właściwego stanu, właśnie dzięki takiej współpracy.
Wykaz wytypowanych dróg powiatowych planowanych do remontu przedstawia się następująco:

  1. gmina Czajków – remont drogi powiatowej nr 5586P Kraszewice – Salamony – 1,2 km (odcinek Wysoty)
  2. gmina Kraszewice – remont drogi powiatowej nr 5586P Kraszewice – Salamony – 1 km (kontynuacja)
  3.  miasto i gmina Ostrzeszów – remont drogi powiatowej nr 5334P Antonin – Niedźwiedź – 2,26 km (odcinek niedźwiedź-Bledzianów)
  4. miasto i gmina Grabów nad Prosną:
    – remont drogi powiatowej nr 5592P Doruchów – Bobrowniki – 1,53 km (miejscowość Bobrowniki)
    – remont drogi powiatowej nr 5315P Biernacice – Giżyce – 0,992 km
  5. miasto i gmina Mikstat: remont drogi powiatowej nr 5333P Chynowa – Biskupice Zabaryczne – 0,99 km
  6. gmina Kobyla Góra: remont drogi powiatowej nr 5579P Kobyla Góra – Parzynów – 1,5 km (odcinki Parzynów i Ignaców).

W sumie w ramach Programu modernizacji dróg powiatowych 2020 nowymi dywanikami asfaltowymi pokryte zostaną drogi o długości 9,472 km.
Do końca roku przewidywane jest również wyremontowanie drogi Siedlików-Przedborów na odcinku 1,730 km.
Niezależnie od wymienionych przedsięwzięć, realizujemy szereg zadań w całym powiecie z własnego budżetu oraz w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Są to między innymi: droga nr 5574 łącząca Ostrzeszów z Mikstatem (odcinek w Potaśni), droga nr 5599 Doruchów-Kępno oraz droga nr 5587 Palaty-Dębicze. Czekamy obecnie na decyzje w sprawie dwóch kolejnych wniosków na dofinansowanie w ramach FDS – drogi nr 5574 Ostrzeszów-Mikstat (od Siedlikowa) oraz drogi nr 5585 Palaty-Czajków – odcinek Kraszewice-Kuźnica Grabowska.
Zmodernizowany został odcinek drogi dł. 1 km. w Bobrownikach – z zastosowaniem nowej technologii układania mikrodywaników na zimno  typu slurry seal.
W ostatnich dniach został rozstrzygnięty przetarg na położenie nowej nawierzchni na drodze 5590 w miejscowości Mielcuchy na długości 1,5 km ze środków powiatu ostrzeszowskiego i gminy Czajków.
Bardzo dziękuję wójtom i burmistrzom naszego powiatu oraz radnym rad miast i gmin za dobra współpracę. Razem możemy działać szybciej i zrobić więcej! – podkresla ostrzeszowski starosta Lech Janicki

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content