AktualnościWszystkie

Promesa na pół miliona

Promesy w ramach Rządowego Programu Inwestycji Samorządowych otrzymali dzisiaj włodarze miast i gmin powiatu ostrzeszowskiego. Samorząd powiatowy otrzymał promesę na 500 tysięcy złotych.
Symboliczne czeki wójtom i burmistrzom oraz staroście ostrzeszowskiemu wręczyła dzisiaj Andżelika Możdżanowska – członek Komisji Rozwoju Regionalnego w PE, była wiceminister Inwestycji i Rozwoju wraz z posłanką na Sejm RP Katarzyną Sójką i Wojewodą Wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem.
W ramach Rządowego Programu Inwestycji Samorządowych gminy otrzymają 5 mld zł, a powiaty 1 mld zł. Wszystko po to, jak podkreśliła Andżelika Modżanowska, aby żadna z zaplanowanych inwestycji samorządowych nie wypadła z realizacji z powodu pandemii. Samorządy będą mogły wykorzystać środki z tzw. tarczy inwestycyjnej do 2022 roku. O tym, jak zostaną zagospodarowane środki z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, zdecyduje Rada Powiatu, prawdopodobnie zostaną one przeznaczone na poprawę infrastruktury drogowej w powiecie ostrzeszowskim.
Wojewoda Wielkopolski w swoim wystąpieniu podkreślił, że  współpraca z powiatem ostrzeszowskim stoi na bardzo wysokim poziomie – działania są sprawne, szybkie i merytoryczne – powiedział Łukasz Mikołajczyk nawiązując do realizowanych przez powiat ostrzeszowski działań związanych z zagrożeniem koronawirusem.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content