Program współpracy z organizacjami pozarządowymi

Odbędą się konsultacje społeczne na temat projektu Programu współpracy powiatu ostrzeszowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok.

Odbędą się konsultacje społeczne na temat projektu Programu współpracy powiatu ostrzeszowskiego z  organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok. Projekt zostanie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń  Starostwa Powiatowego. Na wszelkie uwagi i opinie Zarząd Powiatu czeka do 21 września. Później projekt zostanie skierowany do Rady Powiatu w celu ostatecznego uchwalenia.
Program definiuje ogólne zasady, formy i zakres współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi, ze szczególnym uwzględnieniem powierzania im do realizacji ustawowych zadań powiatu.
Program jest wyrazem dążeń powiatu do budowania społeczeństwa obywatelskiego poprzez systematyczną współpracę administracji samorządowej z organizacjami pozarządowymi dla realizacji wspólnego celu, jakim jest poprawa jakości życia mieszkańców – czytamy w projekcie dokumentu. Pełen tekst znajduje się tutaj: Program współpracy z organizacjami pozarządowymi