Pozyskali granty na „Wakacje z ekologią”

Zajęcia sportowe, wycieczki krajoznawcze, zajęcia plastyczne, animacje oraz seanse filmowe – to atrakcje, z jakich mogły skorzystać uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dzięki Stowarzyszeniu Inicjatyw Powiatowych w Ostrzeszowie, które pozyskało środki z programu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA na zorganizowanie zajęć „Wakacje z ekologią”.
Wakacyjna AktywAKCJA to inicjatywa Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju, której celem jest wsparcie projektów edukacyjno-sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży w okresie wakacji. W ramach programu fundacja pomogła w realizacji wybranych 53 lokalnych projektów non-profit organizowanych w całej Polsce, wybranych spośród 1,5 tysiąca wniosków, jakie wpłynęły do konkursu – wyjaśnia prezes SIP, jednocześnie zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego Ludmiła Cieślarczyk.
Zwycięskie projekty (w tym projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych w Ostrzeszowie) otrzymały granty w wysokości do 5000 zł.
Z zajęć organizowanych na początku lipca w ramach projektu „Wakacje z ekologią” skorzystało dziesięcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

(fot. SOSW)