Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Czternastu nauczycieli otrzymało nagrody starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody wręczono 15 października podczas  powiatowych obchodów Dnia Nauczyciela. Z rąk starosty Lecha Janickiego i członka Zarządu Powiatu, kierownika Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Adama Mickiewicza oraz przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Dariusza Świtonia i jego zastępczyni Małgorzaty Staniszewkiej-Szymoniak, nagrody przyjęli: dyrektor Zespołu Szkół nr 1 wraz z nauczycielami: Donatą Sokół, Ewą Kałużną i Mariuszem Mądrym, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Ziemisław Szmaj wraz z nauczycielami: Witoldem Pelką i Anną Płaczkowską, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Michał Błoch oraz Kamila Maj, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Katarzyna Kokoszko-Hodyjas wraz z Małgorzatą Bąk i Anną Maciejewską ze, a także dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Beata Rybczyńska i Arleta Zysko-Lar. Samorządowcy pogratulowali także osobom, które otrzymały nagrody wielkopolskiego kuratora oświaty: Bożenie Mierniczak z Zespołu Szkół nr 1 i Małgorzacie Domagalskiej z ILO. Nagrodę kuratora oświaty otrzymał w tym roku także Adam Fulara z Zespołu Szkół nr 2, ale nie mógł on przybyć na dzisiejszą uroczystość. Życzenia i serdeczności kierowano także pod adresem byłych dyrektorów plaćówwek oświatowych.
Jestem przekonany, że nasza oświata jest dobra, co potwierdzają wysokie wyniki naszych uczniów, a to Wasza zasługa – mówił starosta Lech Janicki zwracając się do nauczycieli.
Za nami rok niełatwy, który charakteryzowała praca związana z reformą edukacji i przyjęciem podwójnego rocznika do szkół. Miniony rok był czasem nauczycielskiego protestu, ale też działań w projektach edukacyjnych oraz ciągłym przygotowaniem uczniów do egzaminów maturalnych i zawodowych. Cieszymy się jako samorząd, że co roku wyniki tych egzaminów są dobre i bardzo dobre. Jesteśmy też bardzo zadowoleni, że dzięki działaniom dyrektorów, w każdej placówce uruchomiliśmy dodatkowe klasopracownie, dzięki czemu udało się uniknąć dwuzmianowości – mówił w swoim wystąpieniu kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju, członek Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz.
Powiatową uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej otworzyła część artystyczna w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pod kierunkiem Teresy Wieczorek, Aldony Lorz, Aliny Michalak, Małgorzaty Bąk i Anny Cichoń.

Sprawdź również