Podziel się życiem – znamy zwycięzców konkursu

Wczoraj (4 grudnia) podczas spotkania edukacyjnego poprzedzającego Dzień Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie, rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych pod hasłem „Podziel się życiem”. Do konkursu wpłynęło ponad 60 prac autorstwa uczniów czterech szkół podstawowych.
Laureatom konkursu nagrody wręczyła wicestarosta Zofia Witkowska oraz burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.
Oto wyniki:
Kategoria: 7-11 lat
Wyróżnienie: Milena  Śmiejczak kl.4, Szkołą Podstawowa nr 1 w Ostrzeszowie
III miejsce: Aleksandra Ślęzak – kl. 4, Szkoła Podstawowa w Siedlikowie
II miejsce: Anna Rutkowska – kl. 1, Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze
I miejsce: Wojciech Gałecki – kl. 1a, Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze
Kategoria: 12-16 lat
Wyróżnienie:  Sara Jędrzejak – kl. VII, Szkoła Podst. nr 2 w Ostrzeszowie
III miejsce: Laura Jędrzejak – kl. V, Szkoła Podst. w Ostrzeszowie
II miejsce: Bartlomiej Kupczak – kl. V, Szkoła Podst. w Siedlikowie
I miejsce: Nikola Kakapiec – kl. III gimn., Szkołą Podst. nr 1 w Ostrzeszowie.
Serdecznie gratulujemy!
Wicestarosta Zofia Witkowska serdecznie gratulowała laureatom, dziękując jednocześnie wszystkim  uczestnikom konkursu plastycznego, którzy nie mogą jeszcze zostać dawcami, ale z takim zaangażowaniem pomagają promować ideę dzielenia się szpikiem.
A VIII Dzień Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie już jutro! W organizację przedsięwzięcia, nad którym jak zawsze patronat sprawuje starosta ostrzeszowski Lech Janicki, zaangażowały się wszystkie ostrzeszowskie szkoły ponadpodstawowe. Koordynatorem akcji jest anglistka Zespołu szkół nr 2 Katarzyna Dembska-Płonka.
Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka – wyjaśnia koordynatorka ds. rekrutacji dawców Fundacji DKMS Polaka Natalia Banasik,

Sprawdź również