Podpisano umowę na przebudowę dróg powiatowych

9,5 km dróg powiatowych zostanie przebudowanych w tym roku w ramach Programu Modernizacji Dróg Powiatowych. Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą zadania. Podpisy na dokumencie złożyli: Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, wicestarosta Zofia Witkowska oraz, w imieniu wykonawcy, wiceprezes Zarządu Spółki Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego w Kaliszu Mariusz Harendarz.
Program Modernizacji Dróg Powiatowych jest realizowany przez powiat ostrzeszowski we współpracy z samorządami gminnymi, dlatego podpisaniu dokumentów towarzyszyli wójtowie i burmistrzowie powiatu ostrzeszowskiego: Wiesław Berski, Patryk Jędrowiak, Urszula Kowalińska, Anna Mądra, Henryk Plichta, i Henryk Zieliński. W spotkaniu uczestniczyli także inicjatorzy utworzenia Programu Modernizacji Dróg Powiatowych: przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski i przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony  Środowiska i Promocji Powiatu Ignacy Śmiatacz.
W ramach Programu Modernizacji Dróg Powiatowych zostanie przebudowanych 9,5 km dróg:
– droga 5585P Czajków-Klonowa – 1,1  km
– droga  5590P Czajków-Biadaszki – 1,5  km
– droga 5583P m. Siedlików – 1,7  km
– droga 5579P m. Parzynów – 2,4  km
– droga 5582P Kotłów-Kaliszkowice Ołobockie – 0,7  km
– droga 5583P m. Kaliszkowice Kaliskie – 0,8  km
– droga 5599P  Kępno-Doruchów – 0,2  km
– droga 5598P  Bukownica-Przytocznica – 0,65 km
Zakres prac przewiduje ułożenie warstwy wyrównawczej i warstwy ścieralnej oraz utwardzenie poboczy. Przedsięwzięcie kosztować będzie 2 165 013 zł i zostanie zakończone do końca sierpnia.
To nasz wspólny sukces wynikający ze współpracy, więc jego wartość jest podwójna – podkreślił Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki dziękując wójtom i burmistrzom za udział w przedsięwzięciu.