1 stycznia w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia został ponownie uruchomiony Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Jak mówi prezes OCZ Magdalena Puziewicz-Karpniak, w tej chwili trwają jeszcze prace organizacyjno-techniczne; pierwsze pacjentki pojawią się już w poniedziałek 11 stycznia.
Oddział Ginekologiczno-Położniczy rozpoczyna swoją działalność z nowym zespołem lekarzy pod kierownictwem lek. med. Tomasza Żołnierczyka – specjalisty położnictwa i ginekologii.
Zespół oddziału tworzą:
– kierownik – Tomasz Żołnierczyk, lek. med. specjalista położnictwa i ginekologii,
– zastępca kierownika – Dawid Wiśniewski, lek. med. specjalista położnictwa i ginekologii
Zespół lekarzy:
– Grzegorz Gajewski, lek. med. specjalista położnictwa i ginekologii
– Wioleta Jadanowska, lek. med. specjalista położnictwa i ginekologii
– Łukasz Jankowski, lek. med. specjalista położnictwa i ginekologii
– Krzysztof Karczewski, lek. med. specjalista położnictwa i ginekologii
– Piotr Kwoka, lek. med. specjalista położnictwa i ginekologii
– Krzysztof Mostek, lek. med. specjalista położnictwa i ginekologii
– Paweł Sochaczewski, lek. med. specjalista położnictwa i ginekologii.
Zespół pielęgniarski pracować będzie w dotychczasowym składzie; funkcję pielęgniarki oddziałowej objęła Elwira Chwalisz – nr tel.: 62 503 22 78.
Sekretariat oddziału: Ewa Ziąber, nr tel. 62 503 22 09,
Dyżurka pielęgniarek: 62 503 22 78.
Oddział ma swoją własną oddzielną izbę przyjęć – wejście „C”, I piętro, nowy budynek, wejście od strony podwórza.
Oddział Ginekologiczno-Położniczy dysponuje 26 łóżkami. Nowoczesny blok porodowy ma do dyspozycji salę do cięć cesarskich oraz dwie jednoosobowe sale porodowe, w tym salę do porodów rodzinnych. W części położniczej są łóżka rooming-in, gdzie matka przebywa stale razem z dzieckiem. Sale dwuosobowe posiadają węzeł sanitarny oraz TV-sat. W oddziale leczone są schorzenia okresu ciąży oraz schorzenia ginekologiczne w pełnym zakresie.
Oddział prowadzi nieodpłatną szkołę porodów rodzinnych (zajęcia prowadzone są przez położne zatrudnione w sali porodowej).
W ostrzeszowskim szpitalu wykonywane jest bezpłatne zewnątrzoponowe znieczulenie porodu. Dzięki znieczuleniu pacjentki nie odczuwają bólu związanego ze skurczami macicy, zachowując jednocześnie świadomość i zdolność do poruszania się. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad laktacyjnych, wskazówek dotyczących karmienia piersią. Szpital współpracuje z Bankiem Krwi Pępowinowej. Personel jest przeszkolony i upoważniony do pobierania krwi pępowinowej do Banku Komórek Macierzystych.