AktualnościWszystkie

O pracy Komisji Bezpieczeństwa

Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w 2020 roku przyjęła Rada Powiatu na XXIX sesji. Komisja została utworzona w celu realizacji zadań starosty w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami oraz realizacji zadań określonych w ustawach w zakresie porządku i bezpieczeństwa obywateli.
Rok 2020 był zdominowany przez pandemię. Ogłoszony w kraju 13 marca stan zagrożenia epidemicznego wywołany rozpowszechnianiem się wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę Covid 19, w znaczący sposób wpłynął na bieżącą pracę komisji. Większość spotkań odbywała się w trybie zdalnym. Swoją uwagę komisja skoncentrowała na analizie stanu porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Komisja wzięła pod uwagę takie obszary jak: bezpieczeństwo przeciwpożarowe, działalność Komendy Powiatowej Policji, zagrożenia epizootyczne i epidemiczne, zagrożenia sanitarno-higieniczne, stan przygotowania służb do sezonu zimowego i współpraca z organizacjami pozarządowymi.
Po przeanalizowaniu informacji Komisja Bezpieczeństwa i Porządku stwierdziła, że w 2020 roku nie występowały zakłócenia porządku publicznego, a stan porządku publicznego i bezpieczeństwa powiatu ostrzeszowskiego był zadawalający. Sytuacja zagrożenia epidemicznego postawiła służby, inspekcje i straże przed nowymi, nieoczekiwanymu wyzwaniami. Ich analiza i ocena będzie przedmiotem pracy komisji w roku bieżącym.
Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w 2020 roku znajduje się tutaj:

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content