O finansach i o drogach – wspólne posiedzenie komisji

Finanse powiatu oraz Program modernizacji dróg powiatowych 2020 – to najważniejsze tematy, nad którymi obradowały wczoraj na wspólnym posiedzeniu dwie komisje Rady Powiatu: Komisja Finansów i Mienia Powiatu oraz Komisja Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Powiatu.
Sytuację finansowo-gospodarczą powiatu w stanie ogólnoświatowej pandemii zreferował skarbnik powiatu Czesław Mitmański. Około 500 tysięcy złotych – to wysokość nieplanowanych wydatków, jakie do tej pory poniosły jednostki organizacyjne powiatu w związku z pandemią. Już wiadomo, że potrzebne będzie jeszcze około 1 mln 100 tys. złotych, z czego prawie połowę potrzebować będą Domy Pomocy Społecznej.
Z kolei kierownik Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi Wiesław Dombek przedstawił ustalenia z samorządami gminnymi w zakresie ilościowego i finansowego uczestnictwa w Programie modernizacji dróg powiatowych 2020.
Wykaz odcinków dróg powiatowych planowanych do remontu:
– gmina Czajków – remont drogi powiatowej nr 5586P Kraszewice – Salamony – 1,2 km
– gmina Kraszewice – remont drogi powiatowej nr 5586P Kraszewice – Salamony – 1 km
– miasto i gmina Ostrzeszów – remont drogi powiatowej nr 5334P Antonin – Niedźwiedź – 2,26 km
– miasto i gmina Grabów nad Prosną:
– remont drogi powiatowej nr 5592P Doruchów – Bobrowniki – 1,53 km
– remont drogi powiatowej nr 5315P Biernacice – Giżyce – 0,992 km
– miasto i gmina Mikstat: remont drogi powiatowej nr 5333P Chynowa – Biskupice Zabaryczne – 0,99 km
– gmina Kobyla Góra: remont drogi powiatowej nr 5579P Kobyla Góra – Parzynów – 1,5 km
W sumie w ramach Programu modernizacji dróg powiatowych 2020 mają zostać wyremontowane drogi długości 9,472 km.