O finansach i nie tylko

Sprawy finansowe zdominowały posiedzenie Zarządu Powiatu, jakie odbyło się dzisiaj przed południem w gabinecie starosty ostrzeszowskiego. Zarząd zapoznał się z pismem wojewody w spawie zmiany w planie dotacji celowych, rozpatrzył wnioski jednostek organizacyjnych powiatu o dokonanie zmian w planie finansowym i przygotował projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu ostrzeszowskiego na 2018 rok. Ponadto Zarząd w drodze uchwały dokonał niewielkiej zmiany w Regulaminie Organizacyjnym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie, w którym wyrażenie „mieszkanie chronione” zastąpiono wyrażeniem „mieszkanie chronione treningowe”.
Na zakończenie posiedzenia członkowie Zarządu zapoznali się z pismem byłego burmistrza Ostrzeszowa Mariusza Witka, w którym dziękuje on samorządowi powiatowemu za efektywną współpracę na rzecz społeczności lokalnej oraz za trud wniesiony w rozwój idei samorządowej.