AktualnościWszystkie

O drogach, rolnictwie i planach na 2020 rok

24 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Powiatu. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, komisja sporządziła swój plan pracy na 2020 rok (dokument znajduje się tutaj:
Gościem posiedzenia była przewodnicząca Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej Danuta Puchała, która przedstawiła komisji informację na temat aktualnych zagrożeń i trudności w rolnictwie oraz działania WIR w celu rozwiązywania zaistniałych problemów. Przewodnicząca mówiła między innymi o dotkliwych suszach oraz zagrożeniach ze strony afrykańskiego pomoru świń oraz wysoce zjadliwej grypy ptaków.

W dalszej części posiedzenia komisja omówiła kwestie związane z przystąpieniem do prac nad planem rozwoju sieci dróg powiatowych na lata 2021-2025. Sporządzenie dokumentu jest konieczne, ponieważ poprzedni, w tej chwili jeszcze  obowiązujący plan, dotyczył lat 2016-2020. W związku z tym tematem na posiedzenie zaproszono kierownika Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi Wiesława Dombka.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content