O drogach, azbeście i szerokopasmowym internecie

Realizacja powiatowych i powiatowo-gminnych inwestycji drogowych oraz nowy program utylizacji azbestu – to główne tematy, nad którymi dyskutowali wójtowie i burmistrzowie powiatu ostrzeszowskiego na spotkaniu zorganizowanycm przez ostrzeszowskiego starostę. Na zaproszenie Lecha Janickiego na spotkanie, które odbyło się dzisiaj przed południem w starostwie powiatowym,  przybyli wójtowie: Urszula Kowalińska, Konrad Kuświk, Henryk Plichta i Wiesław Berski oraz burmistrzowie: Patryk Jędrowiak, Henryk  Zieliński i Maksymilian Ptak. Z racj poruszanych zagadnień w spotkaniu uczestniczył kierownik Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi Starostwa Powiatowego Wiesław Dombek oraz inspektor Damian Lewandowski z Wydziału Budownictwa i Środowiska.
W drugiej części spotkania, z udziałem przedstawicieli firmy Inea, omawiano kwestię rozwoju sieci szerokopasmowego internetu w powiecie ostrzeszowskim w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), współfinansowanego ze środków europejskich. Zgodnie z założeniami w ramach projektu do szybkiego inrternetu w powiecie ostrzeszowskim miało zostać podłączonych 850 gospodarstw. Aby zwiększyć te liczbę większość samorządów obniżyła opłaty z tytułu zajęcia pasa drogowego. Jak zapewnia Inea, obniżki mogą podwoić liczbę gospodarstw z dostępem do szerokopasmowego internetu. W tej chwili firma bada realne możliwości wybudowania dodatkowych przyłączy.