AktualnościWszystkie

O bezpieczeństwie i o finansach

Analiza stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w 2022 roku oraz bieżąca sytuacja finansowa poszczególnych oddziałów szpitala – to główne zagadnienia, jakie były przedmiotem obrad Komisji Zdrowia Pomocy Społecznej i Spraw Publicznych Rady Powiatu.

Zaproszony na obrady komisji Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie insp. Andrzej Haraś dokonał oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego za 2022 rok w najważniejszych obszarach pracy poszczególnych służb – kryminalnej, prewencyjnej, pionu ruchu drogowego, służb prasowych i służb wspomagających. W 2022 roku wszczęto 841 postępowań przygotowawczych i odnotowano 666 przestępstw (o 67 mniej niż w roku poprzednim). Wykrywalność ukształtowała się na poziomie 68,5%

Policja odnotowała
– wzrost: liczby przestępstw pospolitych, kradzieży z włamaniem, przestępstw gospodarczych i korupcyjnych.
– spadek: liczby przestępstw kryminalnych, przestępczości narkotykowej (nie ujawniono przypadków wprowadzania do obrotu dopalaczy), liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz kolizji drogowych.

Nie uległa zmianie liczba wypadków drogowych – w 2022 odnotowano ich tyle samo, co w roku 2023, czyli 29. Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano w gminie Ostrzeszów, najmniej w gminie Czajków. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych (60) oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (54), a także nieprawidłowe cofanie (53), zwierzęta na drodze (48), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (37) i nieprawidłowe wyprzedzanie (11).

W 2022 roku policjanci wydziału ruchu drogowego wylegitymowali 11 032 osoby, skontrolowali10 064 pojazdy, ujawnili 8045 wykroczeń, zastosowali 1978 pouczeń, zatrzymali 172 prawa jazdy i nałożyli 5743 mandaty karne.

Komisja zdrowia przyjęła także informację na temat bieżącej sytuacji finansowej w poszczególnych oddziałach szpitalnych. Prezes OCZ Zbigniew Kulczycki wraz z główną księgową Katarzyną Kwiatkowską przedstawili sprawozdania finansowe na styczeń i luty w oddziałach oraz poradniach specjalistycznych prowadzonych przez OCZ.  

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content