AktualnościWszystkie

„Nie zmarnuj życia” – RYMcerze w szkołach

7 października w szkołach średnich prowadzonych przez powiat ostrzeszowski odbyły się spotkania profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych i drugich. Zajęcia dotyczyły profilaktyki w ramach projektu „Nie zmarnuj swojego życia”, a ich zadaniem było przeciwdziałanie przestępczości wśród młodzieży oraz realizacja ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom. Podczas spotkań z młodzieżą raperzy tworzący zespół RYMcerze prezentują swoje historie, miniwykłady profilaktyczne oraz muzykę hip-hopową.
Zespół RYMcerze tworzą dwaj przyjaciele Łukasz Bęś (pseud. Bęsiu) i Jonatan Blank (pseud. Dj Yonas). W 2013 roku wyruszyli do placówek edukacyjnych z misją przeciwdziałania uzależnieniom wśród młodzieży. Do tej pory odwiedzili ponad 800 szkół w Polsce i za granicą .
„Sam 8 lat temu byłem w bardzo trudnej sytuacji – wielu uzależnień. Odbiłem się. Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Teraz chcę mówić o tym młodym ludziom, aby przestrzec ich przed jakimikolwiek używkami” – Łukasz Bęś
 „Stałem na rozdrożu. Z jednej strony koledzy i namawianie do używek, z drugiej strony grałem w piłkę nożną. Argument treningów i zachowania dobrej kondycji nie zawsze wystarczał. Musiałem decydować. Wybrałem rozwijanie swojego talentu. W trakcie spotkania zachęcamy młodych ludzi do rozwijania swoich pasji” – Dj Yonas.
Organizatorem spotkań profilaktycznych bylli pedagodzy: Paulina Waligóra we współpracy z Renatą Harabasz i Hanną Krysik.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content