AktualnościWszystkie

Nagrody dla stowarzyszeń i instytucji z powiatu ostrzeszowskiego!

Stowarzyszenie Inicjatyw Powiatowych, Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Stacja Bukownica oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Czajkowie zostały nagrodzone w XX edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło podczas uroczystej gali, jaka odbyła się 6 listopada w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Za działania proekologiczne w postaci zorganizowania Otwartych Mistrzostw w Biegu na Orientację w Kobylej Górze – Biegu orienteeringowego na 100-lecie niepodległości, jaki odbył się 22 września 2018 roku, Stowarzyszenie Inicjatyw Powiatowych otrzymało nagrodę w postaci 3  tysięcy złotych. Z kolei Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Stacja Bukownica nagrodzono 5 tysiącami złotych za Ekologiczne warsztaty twórcze, jakie odbyły się w czerwcu tego roku na stacji kolejowej w Bukownicy. W kategorii działań prokulturowych nagrodę Zarządu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 3 tys. zł  otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Czajkowie za organizację XI Nocy Czajkowskiej – Nocy  Świętojańskiej.
Nagrody odebrali: prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych Ludmiła Cieślarczyk i skarbnik Katarzyna Nowak, prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego Stacja Bukownica Maria Wróbel oraz kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Czajkowie Ewa Jangas. Laureatom konkursu towarzyszył ostrzeszowski starosta  Lech Janicki oraz wójt Czajkowa Henryk Plichta oraz przewodniczący Rady Gminy w Czajkowie Andrzej Puchała.
Należy podkreślić, że nie są to pierwsze sukcesy nagrodzonych. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content