Można przebadać się na obecność koronawirusa

4 i 5 czerwca w godzinach od 10:00 do 19:00 mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego będą mogli nieodpłatnie poddać się testom na obecność koronawirusa. Centrum pobrań prób COVID-19 – tzw. drive-thru zostanie uruchomione na parkingu przy krytej pływalni Oceanik w Ostrzeszowie. Chętni (250 osób dziennie) będą mogli poddać się testom wymazowym nie wychodząc z samochodu.
Badanie będzie możliwe po wcześniejszej rejestracji telefonicznej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod numerem telefonu: 61 656 80 75 w godzinach od 8:00 do 16:00.
Kwestie organizacyjne związane z uruchomieniem w naszym powiecie badań w formie „test and go” były tematem roboczego spotkania z udziałem przedstawicieli Wojsk Obrony Terytorialnej, samorządu miasta i gminy Ostrzeszów i powiatu ostrzeszowskiego, który reprezentowała wicestarosta Zofia Witkowska.
Na potrzeby punktu pobrań prób na parkingu przy Oceaniku staną 2 kontenery i 2 olbrzymie namioty; na placu wyodrębnionych zostanie 5 stref: wyczekiwania, ewidencji, badań, odpoczynku oraz odkażania i dekontaminacji (odkażaniu zostaną poddane wszystkie pojazdy, które wjadą na teren centrum pobrań prób).
Starosta ostrzeszowski zachęca mieszkańców powiatu do skorzystania z możliwości poddania się bezpłatnym badaniom.