SportWszystkie

Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Pływaniu

24 marca w Chodzieży rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Pływaniu.

Powiat Ostrzeszowski i Powiatowe Zrzeszenie LZS w Ostrzeszowie uczestniczy we współzawodnictwie sportowym o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W Mistrzostwach Wielkopolski w pływaniu nasz powiat reprezentował klub MKS Oceanik Ostrzeszów, którego prezesem jest Paweł Gilar. Nasi zawodnicy zdobyli 6 medali (5 indywidualnych i jeden w sztafecie):
– Tamara Noculak – I miejsce 50 m stylem klasycznym,
– Joanna Stambuła – II miejsce 50 m stylem dowolnym i II miejsce 50 m stylem grzbietowym,
– Szymon Koczorowski – III miejsce 50 m stylem dowolnym i II miejsce 50 m stylem grzbietowym.

Nasza sztafeta w składzie: Tamara Noculak, Joanna Stambuła, Szymon Koczorowski, Filip Chojnacki, zdobyła III miejsce w konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym; klasyfikacji generalnej zajęła IV pozycję.
Ponadto nasi zawodnicy uzyskali wiele wartościowych wyników bijąc swoje rekordy życiowe. Serdecznie gratulujemy!

Starosta Ostrzeszowski i Rada Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrzeszowie składają serdeczne podziękowanie zawodnikom, trenerce,  prezesowi klubu Pawłowi Gilarowi oraz Sławomirowi Kobździe dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie za reprezentowanie barw naszego powiatu na Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Chodzieży.