AktualnościWszystkie

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim strażakom -ratownikom pełniącym służbę w  Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, a także druhnom i druhom ochotniczych straży pożarnych powiatu ostrzeszowskiego. Pełnicie Państwo szczególną misję społeczną, zapewniając mieszkańcom naszego powiatu spokój i bezpieczeństwo. To dzięki Waszej wytrwałej, pełnej poświęceń służbie, skuteczności i profesjonalizmowi praca strażaków cieszy się tak wielkim uznaniem mieszkańców.
Życzymy siły, wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z pracy dla społeczeństwa oraz wszelkiej pomyślności. Jednocześnie składamy podziękowania za Wasz trud i poświęcenie, szczególnie ważne i godne szacunku w tak trudnym okresie, jakim jest czas pandemii.

Z wyrazami szacunku

Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki
Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski
Wicestarosta Ostrzeszowski Zofia Witkowska

Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry’ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content