AktualnościWszystkie

Maturzyści powyżej średniej wojewódzkiej!

Znamy wyniki egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju w szkołach prowadzonych przez powiat ostrzeszowski. Zdawalność wśród tegorocznych absolwentów wyniosła 83,3%, a wśród przystępujących do matury po raz pierwszy 82,47 %, co oznacza, że ostrzeszowscy maturzyści poradzili sobie lepiej niż ich koledzy z powiatu kępińskiego (80,49% zdawalności) oraz z powiatu ostrowskiego (81,46% zdawalności). Zdawalność w Polsce i w Wielkopolsce ogółem wyniosła 80,50%. Zdawalność w Wielkopolsce w liceach wynosi 85%, a w technikach 73,3%. Wszystkie szkoły prowadzone przez powiat ostrzeszowski mają więc zdawalność powyżej średniej.
– Dla naszych absolwentów najtrudniejsza okazała się być matematyka – komentuje Adam Mickiewicz kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju –  Spośród 342 maturzystów nie zdało jej blisko 10%. Aż 42 tegorocznych abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu – podkreśla A. Mickiewicz.
Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (obligatoryjne są na poziomie podstawowym; chętni mogą je zdawać także na rozszerzonym) oraz dwóch ustnych: z języka polskiego i języka obcego. Abiturienci musieli też obowiązkowo przystąpić do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu na poziomie rozszerzonym, do wyboru. Aby zdać maturę, trzeba było uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego. Szczegółowe wyniki znajdują się w tabelach: wyniki matury 2019_dane szczegółowe

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content