AktualnościWszystkie

Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie, na dzisiaj (6 kwietnia) na godzinę 12:00, w powiecie ostrzeszowskim 239 osób było objętych kwarantanną, a 187 przebywało pod nadzorem epidemiologicznym. W gminach: Ostrzeszów – 81, Mikstat – 19 Kobyla Góra – 24, Kraszewice – 29, Grabów nad Prosną – 44, Doruchów – 29, Czajków – 13; osoby z dodatnim wynikiem – 3, osoby hospitalizowane – 2.

W skrócie

● Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej są grupą szczególnego ryzyka, która objęta jest szczególną ochroną w dobie pandemii. W trosce o ich bezpieczeństwo placówki wdrożyły wszystkie wymagane zalecenia, łącznie z ostatnimi – o wstrzymaniu przyjęć nowych podopiecznych.

● Pracownicy DPS, którzy mają bezpośrednią styczność z domownikami, a więc pokojowe, terapeuci, pielęgniarki, noszą ochronne maski.

● W dwóch DPS-ach administracja mieści się w odrębnych budynkach, teraz także trzeci dom – w Kochłowach tak przeorganizuje bazę lokalową, by pracownicy administracji zostali oddzieleni od mieszkańców maksymalnie  zmniejszając ryzyko ich zachorowania.

● W obecnej sytuacji DPS-ów rozważa się wariant zamknięcia danej placówki na 2 tygodnie – grupa pracowników zamknęłaby się z domownikami, by zupełnie odizolować ich od kontaktów z zewnątrz. Jest to rozwiązanie najdalej idące, na zasadach pełnej dobrowolności. Propozycja ta wymaga jeszcze konsultacji.

● Dyrektorzy otrzymali polecenie, aby spowodować, żeby osoby pracujące w kilku miejscach ograniczyły się tylko do jednego zakładu pracy, by do minimum ograniczyć ryzyko przyniesienia wirusa do DPS.

● Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy, które szyją maseczki dla Domów Pomocy Społecznej, przymierzają się do rozpoczęcia szycia również ochronnych fartuchów dla pracowników DPS.

● Starosta pozostaje w stałym kontakcie z dyrektorami Domów Pomocy Społecznej; co kilka dni spotyka się z nimi podczas specjalnych e-narad. Jedna z nich odbyła się dzisiaj przed południem, kolejna – w czwartek.

● Bardzo dziękujemy załogom naszych Domów Pomocy Społecznej – pracujecie pod wielką presją, niemniej należy zrobić wszystko, by uchronić naszych podopiecznych przed zachorowaniem, a są oni grupą największego ryzyka. Jeszcze raz dziękujemy.

● W porozumieniu z prezesem Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Markiem Nowickim, Starosta Ostrzeszowski serdecznie dziękuje firmom za wsparcia finansowe dla szpitala, tym razem panu Dawidowi Urbanowi oraz panu Marianowi Dejnece i Nadleśnictwu Przedborów. Dziękuje również burmistrzowi Patrykowi Jędrowiakowi za przekazanie na rzecz Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia wsparia finansowego zaoferowanego miastu i gminie Ostrzeszów.

● Dziękujemy za bardzo dobrą współpracę firmom naszego powiatu: Bricomarche, Zalew Hieronim Zakręt, Centrum Artykułów BHP DAMAR II S.C. P. MAŚLAK – Odzież ochronna i robocza, Sango Trade oraz Przedsiębiorstwu Handlowo-Produkcyjno-Usługowemu Transvet – pani Arlecie Niewiadomskiej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content