AktualnościWszystkie

Komisja oświaty w poradni psychologicznej

30 września Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu pod przewodnictwem Dariusza Świtonia odwiedziła Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ostrzeszowie. Członkowie komisji obejrzeli bazę lokalową placówki ze szczególnym uwzględnieniem sposobu zagospodarowania pomieszczeń po bibliotece pedagogicznej, która do kwietnia ubiegłego roku mieściła się w budynku poradni.
W drugiej części posiedzenia komisja przyjęła informację o naborze do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Po raz pierwszy nabór odbywał się w formie elektronicznej; zakupiony przez starostwo specjalny program komputerowy sprawdził się i nabór przebiegł bardzo sprawnie – podkreślił członek Zarządu Powiatu i jednocześnie kierownik wydziału oświaty Adam Mickiewicz. 1 września w ostrzeszowskich szkołach średnich rozpoczęło naukę 519 pierwszoklasistów.
W porządku obrad komisji zdrowia znalazła się także informacja o przebiegu egzaminów maturalnych. W skali kraju egzaminy maturalne w powiecie ostrzeszowskim wypadły bardzo dobrze, jednak wyniki egzaminu z matematyki pozostawiają wiele do życzenia. Komisja zastanawiała się nad przyczyną tego stanu rzeczy.
Ponadto komisja omawiała przebieg nauczania w świetle pandemii, a także realizację współpracy z zagranicznymi partnerami ostrzeszowskich szkół ponadpodstawowych.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content