AktualnościWszystkie

Komisja o drogach

Komisja Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Powiatu podsumowała wczoraj objazd dróg, jaki przeprowadziła 8 kwietnia i dokonała oceny stanu dróg w powiecie ostrzeszowskim. Członkowie komisji przedstawili najpilniejsze potrzeby w kwestii dróg i chodników w reprezentowanych przez siebie gminach.
Jak uzgodniono, zostanie sporządzone opracowanie planu remontów i modernizacji sieci dróg powiatowych na następne 5 lat. Starosta przedstawił planowane działania na drogach powiatowych przyjęte jesienią ubiegłego roku.
W dalszej części posiedzenia dyskutowano nad możliwościami pozyskania środków na drogi ze źródeł zewnętrznych, między innymi w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (tzw. program Morawieckiego) oraz w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – na budowę lub modernizację dróg lokalnych. I tak samorząd powiatowy wystąpił do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie modernizacji drogi nr 5574 Ostrzeszów – Mikstat na odcinku Potaśnia – Siedlików ora drogi 5587 Grabów nad Prosną – Osiek na odcinku Zawady – Dębicze. Planowane jest również złożenie wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Podczas dyskusji podkreślano dobrą współpracę z samorządami gminnymi w zakresie remontu i modernizacji dróg oraz budowy chodników.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content