AktualnościWszystkie

Głosujmy na mielecką lipę!

Lipa św. Jana Nepomucena w Dulczy Wielkiej, w powiecie mieleckim na Podkarpaciu jest jedynym polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku. Wiejska Dobrodziejka – bo tak lipę nazywają okoliczni mieszkańcy – walczy o ten prestiżowy tytuł z 13 innymi finalistami z całej Europy. Ostateczny werdykt w plebiscycie należy do Internautów, dlatego też starosta powiatu mieleckiego zwrócił się do nas z prośbą o wsparcie w głosowaniu na Europejskie Drzewo Roku 2021. Głosowanie jest możliwe do końca lutego pod adresem: https://www.treeoftheyear.org/ .

Szczegółowy opis konkursowej lipy można znaleźć pod adresem: https://www.treeoftheyear.org/Stromy/Saint-Jan-Nepomucen’s-Linden .

Zachęcając Państwa do współpracy i zaangażowania z góry dziękuje za każdy z oddanych głosów i każdą formę wsparcia, która przybliży Lipę św. Jana Nepomucena do zdobycia europejskiego lauru, a tym samym pomoże promować piękno polskiej przyrody w Europie i świecie – czytamy w piśmie, jaki starosta mielecki wystosował do wszystkich samorządów w Polsce.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content