Ekologiczne ozdoby choinkowe, najpiękniejsze pierniczki – rozstrzygnięto świąteczne konkursy

31 osób wzięło udział w konkursie organizowanym przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury „Ekologiczne ozdoby choinkowe”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 11 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Ostrzeszowie.

W jury konkursowym pracowali: dyrektor Ostrzeszowskiego centrum Kultury Michał Szmaj, kierownik Muzeum Regionalnego w Ostrzeszowie Mirosława Rzepecka, pełnomocnik starosty ds. kontaktu z mediami Magdalena Kułak i naczelniczka Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie Aneta Pawlarczyk-Świtoń.

Oto wyniki:

W kategorii do lat 6:

1. Eliza Łachajczyk

2. Małgorzata Gabryś

3. Julia Witoń

Wyróżnienia:

– Eryk Plewa

– Agatka Marek

W kategorii 7-13 lat:

1.  Stanisław Miąskowski

2. Zofia Miąskowska

3. Julia Kulińska

Wyróżnienie:

Kewin Plewa

W kategorii 14-17 lat nagród nie przyznano.

Wyróżnienie: Weronika Kulińska.

W kategorii osób dorosłych:

Nagrody 1. nie przyznano.

2. Warsztat Terapii Zajęciowej w Doruchowie

reprezentowane przez: Adriana Kowala, Waldemara Rachuta, Kamila Romunowskiego

3. Dom Pomocy Społecznej w Kobylej Górze

reprezentowany przez:  Magdalenę Molka, Elżbietę Banasiak, Patryka Adamczaka

Nagroda Starosty Ostrzeszowskiego

– Środowiskowy Dom Samopomocy w Kuźnicy Grabowskiej – 5 OSÓB

Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów:

– Warsztat Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej reprezentowany przez: Dorotę Karbowską, Krzysztofa Klimka, Damiana Małeckiego, Jadwigę Zadkę, Justynę Dziadek, Aurelię Wikę, Rafał Kurczewskiego, Jacka Stryburskiego, Daniela Hęckiego, Jacka Lewka.

Jesteśmy przekonani, że wymienione w regulaminie cele konkursu: poszerzenie wiedzy ekologicznej w zakresie prawidłowego segregowania odpadów, propagowanie idei recyklingu, rozpowszechnianie wiedzy na temat pozyskiwania surowców wtórnych i późniejszego ich wykorzystania, uwrażliwianie na problemy związane z ochroną przyrody – zostały osiągnięte – w imieniu jury podkreśliła Mirosława Rzepecka.

W konkursie na najpiękniejszy wianek zwyciężyła Bożena Jabłońska, II miejsce zajęło Stowarzyszenie „Tęcza” w Olszynie, a III Lena Nikodem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego rozstrzygnięto także konkurs Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania na najlepszy i najładniejszy piernik świąteczny. Do konkursu łącznie w obydwóch kategoriach zgłoszono 11 rodzajów pierników i pierniczków. Uczestnicy jarmarku mieli możliwość degustacji konkursowych prac 🙂

Kapituła oceniająca w składzie: Magdalena Ossowska, Barbara Grzyb oraz Paweł Powroźnik wyłonili najsmaczniejsze i najpiękniejsze pierniki.

Oto zwycięzcy:

I kategoria – najlepszy piernik (lub pierniczki)

1 miejsce – Iwona Marczyk, Zofia Ostrowicz (piernik po staropolsku)

2 miejsce – Iwona Trzeciak (piernik)

3 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Sklarka Myślniewska (piernik miodownik)

Wyróżnienie – Sylwia Jasiak (nadziewany piernik)

II kategoria – najładniej zdobiony piernik (lub pierniczki)

1 miejsce – Aneta Kosmala (piernikowe puzzle)

2 miejsce – Anna Bury (pierniczki zdobione)

3 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Rogaszyce (małe pierniczki)

Wyróżnienie – Koło Gospodyń Wiejskich Rogaszyce (choinka piernikowa)