AktualnościWszystkie

E-spotkanie samorządowców

Wideokonferencję z udziałem wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego 1 kwietnia zorganizował ostrzeszowski starosta Lecha Janicki. Tematem spotkania była bieżąca sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Starosta zrealacjonował ostatnie wideospotkanie wielkopolskich starostów z wojewodą, które było poświęcone funkcjonowaniu Powiatowych Urzędów Pracy w związku z realizacją zadań wynikających z tarczy antykryzysowej oraz aktualne informacje na temat opieki społecznej (m.in. na temat orzekania o niepełnosprawności oraz o wstrzymaniu przyjęć osób kierowanych do Domów Pomocy Społecznej).
Ponadto tematem rozmów były możliwości pracy zdalnej w urzędach – samorządowcy zgodnie podkreślają, że nie jest możliwa całkowicie zdalna praca całego urzędu (np. w przypadku np. Urzędów Stanu Cywilnego, czy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej jest to niewykonalne), niemniej należy ograniczać liczbę pracowników w urzędzie do niezbędnego minimum, a także rozważyć wprowadzenie rotacyjnego systemu pracy.
Kolejne spotkanie samorządowców zaplanowano na 3 kwietnia – gośćmi spotkania będą: dyrektor PUP w Ostrzeszowie Ewa Rycerska oraz dyrektor PCPR Bożena Powązka.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content