AktualnościWszystkie

Dotacje dla spółek wodnych

17 710 złotych przeznaczył Zarząd Powiatu w Ostrzeszowie na dotacje dla spółek wodnych w Kraszewicach, Grabowie nad Prosną, Doruchowie i Czajkowie. Uchwałę w tej sprawie podjęto na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu.

17 710 złotych przeznaczył Zarząd Powiatu w Ostrzeszowie na dotacje dla spółek wodnych w Kraszewicach, Grabowie nad Prosną, Doruchowie i Czajkowie. Uchwałę w tej sprawie podjęto na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu.
Decyzja Zarządu jest wynikiem uchwały Rady Powiatu z 29 czerwca 2018 roku w sprawie zasad udzielania dotacji celowej z budżetu powiatu ostrzeszowskiego spółkom wodnym oraz trybu postępowania w sprawie o udzielenie dotacji i sposobu jej rozliczania. Zgodnie z uchwałą, dotacji udziela się spółkom na bieżące utrzymanie, konserwację, remonty oraz wykonanie nowych urządzeń melioracji wodnych na terenie powiatu. Wnioski złożone przez wszystkie cztery spółki obejmują odmulenie rowów. Przy ustalaniu wysokości dotacji dla poszczególnych spółek wzięto pod uwagę zakres rzeczowy planowanych do wykonania robót na urządzeniach melioracyjnych (rowach i sieci drenarskiej).

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content