AktualnościWszystkie

Debata nad raportem o stanie powiatu ostrzeszowskiego za 2019 rok

Na XXI sesji Rady Powiatu odbyła się debata nad Raportem o stanie powiatu w 2019 roku. Dokument, opracowany na podstawie art. 30a ustawy o samorządzie powiatowym (DZ. U. 2019 poz. 511 tj.), zgodnie z którym zarząd powiatu co roku przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu, zaprezentował Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki.
W debacie głos mogli zabrać mieszkańcy powiatu, pod warunkiem wcześniejszego pisemnego zgłoszenia  do przewodniczącego rady, poparte podpisami co najmniej 150 mieszkańców powiatu. Nikt z mieszkańców powiatu nie skorzystał z tej możliwości i nad dokumentem debatowali radni w swoim gronie.
Raport przedstawia zwięzłą informację podsumowującą działalność Zarządu Powiatu w Ostrzeszowie w 2019 roku, w szczególności uwzględniającą realizację polityki, programów i strategii oraz uchwał rady powiatu. Informacje zawarte w raporcie mają za zadanie służyć zarówno radnym powiatowym, jak i mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego, do zwiększenia wiedzy na temat funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, jakim jest powiat. Jednocześnie informacje te mogą posłużyć jako  wytyczne do tworzenia nowych, przyszłościowych zadań.
Raport o stanie powiatu ostrzeszowskiego za 2019 rok znajduje się tutaj:

Po omówieniu opracowania Rada Powiatu w drodze uchwały udzieliła swojemu organowi wykonawczemu – Zarządowi Powiatu – wotum zaufania. Uchwałę wyrażającą zaufanie dla działalności Zarządu Powiatu rada podjęła czternastoma głosami „za”.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content