AktualnościWszystkie

Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie zadań do realizacji w 2021 r. z zakresu ochrony środowiska  w ramach Programu pn. „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.

Zanieczyszczenie powietrza, niedobór lub nadmiar wody, miejskie wyspy ciepła, utrata naturalnych siedlisk to jedne z wielu wyzwań dla współczesnego społeczeństwa. Formą łagodzenia zmian klimatu oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych jest wprowadzanie elementów błękitno-zielonej infrastruktury, takich jak zielone dachy i fasady czy systemy zrównoważonej gospodarki  deszczówką, które przynoszą korzyści społeczne, ekonomiczne i środowiskowe. Pragniemy przywrócić równowagę przyrodniczą oraz poprawiać mikroklimat poprzez zachęcenie do tworzenia błękitno – zielonej infrastruktury. Jako Samorząd Województwa Wielkopolskiego zamierzamy wesprzeć finansowo działania, polegające na ochronie i wzmacnianiu środowiska przyrodniczego i jego ekosystemów – podkreśla członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski.
Z nowym programem można zapoznać się pod linkiem:

https://www.jacekboguslawski.pl/konkursy-umww/aktualne-nabory-wnioskow/blekitno-zielone-inicjatywy-dla-wielkopolski-1386.html

Adresaci programu:
– jednostki samorządu terytorialnego: gminy wiejskie, gminy miejskie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu), gminy miejsko-wiejskie i powiaty (z wyłączeniem miast na prawach powiatu);
– związki międzygminne oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego;
– podmioty mające status organizacji pożytku publicznego, organizacje pozarządowe;
– rodzinne ogrody działkowe;
– koła gospodyń wiejskich;
– sołectwa;
– koła Polskiego Związku Wędkarstwa.
Dofinansowaniem zostaną objęte przedsięwzięcia polegające na realizacji powiązanych funkcjonalnie inwestycji w zakresie ochrony i wzmacniania przyrody oraz naturalnych  jej procesów.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content