„Bezpieczny Powiat” podsumował 2020 rok

22 kwietnia odbyło się posiedzenie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia” Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie. Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć Zbyszka Szmaja – prezesa Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat, który zmarł 1 lutego 2021 roku.

Śp. prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Zbyszko Szmaj

Zasadniczym punktem porządku obrad było podsumowanie działań Zarządu w 2020 roku. W związku z ogłoszonym w kraju 13 marca 2020 roku stanem zagrożenia epidemicznego wywołanego rozpowszechnianiem się wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19, aktywność członków zarządu stowarzyszenia została ograniczona, a większość spotkań odbywała się w trybie zdalnym.
Z tych także przyczyn nie odbył się zaplanowany w Grabowie nad Prosną coroczny turniej edukacyjny dla szkół podstawowych.
Zarząd stowarzyszenia obradował na 4 posiedzeniach, podczas których podjęto 5 uchwał: Przyjęcie planu pracy, Wsparcie sztabów WOŚP kwotą po 100 zł każdy, Wyrażenie poparcia uhonorowania pani Janiny Tarchalskiej Medalem „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów”, Wspófinansowanie zakupu samochodu osobowego segment C w wersji oznakowanej dla Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w kwocie 50 tys. zł, Dofinansowanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Bukownica kwotą 1.000 zł.
24 czerwca 2020 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków, na którym zatwierdzono sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2019 rok oraz udzielono Zarządowi Stowarzyszenia absolutorium za 2019 rok.
W dniu 20 sierpnia 2020 roku w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego  www.niw.gov.pl zostało zamieszczone sprawozdanie finansowe i merytoryczne z działalności stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” za 2019 rok, co upoważnia do przekazywania na stowarzyszenie kwoty 1 %. Wpływy z tego tytułu za 2020 rok wyniosły 23 732 zł.

Od lewej: Jerzy Przygoda, Arkadiusz Suchanecki, Krzyszto Sitek, Zofia Witkowska, Maria Gąsiorek