AktualnościWszystkie

56 Cross Ostrzeszowski odbędzie się w kwietniu!

Znamy termin 56 Crossu Ostrzeszowskiego! Najstarsza impreza biegowa w Polsce, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, odbędzie się 10 kwietnia.
12 stycznia odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem Dariusza Świtonia – radnego Rady Powiatu, przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu, nauczyciela informatyki w Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie, biegacza, maratończyka, triathlonisty.
Spotkanie, które poprowadziła  wiceprezes Stowarzyszenia „Crossy Ostrzeszowskie” Zofia Witkowska, rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych w 2021 roku działaczy sportowych zaangażowanych w organizację crossów ostrzeszowskich: Jerzego Błażewicza i Adama Stawickiego.
Podczas spotkania zatwierdzono wstępnie trasy biegowe, omówiono kwestię zapisów oraz koncepcję nowej strony internetowej. Jak zdecydowano, nie odbędzie się rozgrywany wcześniej w ramach crossu półmaraton; przewiduje się natomiast biegi dla maluchów i dla przedszkolaków oraz młodzieży szkolnej; będzie też bieg open na dystansie 5500 m malowniczą trasą przez Bełczynę.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content