55 Cross Ostrzeszowski

Pełną parą trwają przygotowania do 55 Crossu Ostrzeszowskiego. Tegoroczna edycja najstarszej, organizowanej nieprzerwanie, imprezy biegowej odbędzie się 7 kwietnia. 55 Cross będzie poświęcony pamięci Bronisława Kokoszki.
Szczegóły organizacyjne zawodów były tematem spotkania, jakie odbyło się wczoraj w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie. Przedsięwzięcie jak zawsze wspiera samorząd powiatowy, dlatego w naradzie sztabu organizacyjnego udział wziął ostrzeszowski starosta Lech Janicki oraz Zofia Witkowska, która od lat angażuje się w organizację crossów, najpierw jako prezes, a teraz jako wiceprezes stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, które biorą na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo biegaczy i publiczności tej masowej imprezy. Uczestnicy spotkania omawiali kwestie zabezpieczenia tras i głównych skrzyżowań, obsadę pilotów na poszczególnych trasach i opiekę ratowniczo-medyczną. Komitet organizacyjny zaakceptował też projekty crossowych medali i banerów autorstwa Adama Stawickiego.

Organizatorem zawodów jest Społeczny Komitet Organizacyjny, w skład którego wchodzą: Stowarzyszenie Sportowe „Crossy Ostrzeszowskie”, Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni – Razem”, powiat ostrzeszowski, miasto i gmina Ostrzeszów, Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Ostrzeszowie, Powiatowe Zrzeszenie LZS Ostrzeszów, Szkolny Związek Sportowy w Ostrzeszowie, Ludowy Klub Sportowy Orkan Ostrzeszów, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu.
Kolejne spotkanie komitetu organizacyjnego zaplanowano na 14 marca.
Więcej o 55 crossie i rozgrywanych w jego ramach biegach – na www.crossostrzeszowski.pl