Zakończenie VII edycji projektu „Chcemy żyć aktywnie” w Doruchowie

W ramach swojej działalności statutowej Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Aktywni w Doruchowie od września do listopada realizowało projekt pt.: „Chcemy żyć aktywnie” współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji samorządu województwa wielkopolskiego.
Dwadzieścioro dzieci niepełnosprawnych z powiatu ostrzeszowskiego i kępińskiego wzięło udział w  zajęciach z rehabilitantem, pedagogiem, psychologiem, logopedą oraz w zajęciach integracji sensorycznej i arteterapii. Dzieci skorzystały również z indywidualnych zajęć na basenie i z hipoterapii. Zajęcia miały charakter zabawy edukacyjnej, podczas której  dzieci uzewnętrzniały swoje stany emocjonalne. W zajęciach wspólnie z dziećmi brali udział ich rodzice, którzy uzyskali wsparcie psychologiczne w opiece nad dzieckiem, mieli możliwość konsultacji ze specjalistami i wymiany doświadczeń.
Realizację projektu zwieńczyło zakończyło spotkanie integracyjne z udziałem wójta Doruchowa Urszuli Kowalińskiej. Dzieci za dzielny udział w projekcie otrzymały dyplomy oraz słodycze. Wiele radości wśród dzieci wywołały pluszowe misie, za które w imieniu obdarowanych dzieci Zarząd Stowarzyszenia Aktywni serdecznie dziękuje firmie Wabnic z Torzeńca.

Sprawdź również