AktualnościSport

Zagrali w stulecie wolnej Polski

22 listopada w ramach powiatowych i gminnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, na Hali Sportowej W Doruchowie rozegrano Powiatowy Turniej Piłki Halowej pod hasłem: „Gramy w 100-lecie  wolnej Polski”. W turnieju  wzięło udział 10 drużyn reprezentujących szkoły naszego powiatu w kategorii klas I-IV. Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrzeszowie
2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Kraszewicach,
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Doruchowie.
Kolejne miejsca zajęły szkoły z Rojowa, Doruchowa II, Siedlikowa, Mąkoszyc, Parzynowa, Przytocznicy, Torzeńca.
Młodym piłkarzom kibicował ostrzeszowski starosta Lech Janicki i dyrektor doruchowskiej placówki dyrektor Walenty Okoń.
Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Doruchowie, Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz PZSZS w Ostrzeszowie. W sposób szczególny w organizację turnieju zaangażowali się wuefiści: Stefan Hebisz oraz Jacek Dybalski (wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Doruchowie).