XVII Wojewódzki Przegląd Młodych Talentów

Młodzi artyści z 9 placówek specjalnych z całej Wielkopolski wzięło udział w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Talentów, jaki odbył się dzisiaj w sali widowiskowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrzeszowie. Prezentacje oceniało jury, w którym zasiadali: Maria Wichnowska, Agnieszka Wojtera i Sławomir Smolarek. Na widowni oprócz reprezentacji uczestników zasiedli przedstawiciele zaprzyjaźnionych ośrodków wsparcia, a także Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Młodych artystów oklaskiwał również ostrzeszowski starosta Lech Janicki i wicestarosta Zofia Witkowska, a także burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.
Oto wyróżnieni w poszczególnych kategoriach:
Przegląd recytatorski – Mateusz Chęciak  ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka  w Hanulinie,
Przegląd teatralny – grupa teatralna Plaster ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole za przedstawieni „Baba Jaga u dentysty”
Przegląd taneczny – zespół Kameleon ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie za „Powrót Michaela Jacksona”,
Przegląd wokalny – grupa Biedronek wraz z przedszkolakami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie – inscenizacja piosenki „Kotek Kłopotek.
Gratulujemy  najserdeczniej artystom, ich opiekunom oraz Danucie Golas, Agnieszce Kaczmarek i Barbarze Golas, które z ramienia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zrealizowały przegląd.